Szkolenia z pozyskiwania funduszy unijnych

Pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej nie należy do prostych działań. Zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów, uzupełnienie wniosku itd. – wszystko to zajmuje sporo czasu. Ale potrzebne jest nie tylko zaangażowanie i poświęcenie odpowiedniej ilości czasu. Niezbędna jest również właściwa wiedza na ten temat. Dlatego wiele osób chcących ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej udaje się na szkolenia z pozyskiwania funduszy europejskich. Znajdziemy je dzisiaj w wielu wersjach. Mogą to być szkolenia internetowe, szkolenia organizowanie przez Urzędy Pracy, szkolenia w firmach czy np. szkolenia na e-bookach.

Do kogo kierowane są tego rodzaju szkolenia? Przede wszystkim dedykowane są przedsiębiorcom, przedstawicielom przedsiębiorstw, jak również i osobom indywidualnym czy bezrobotnym, którym zależy na podniesieniu kwalifikacji zawodowych czy rozpoczęcie własnej działalności. W dzisiejszych czasach szkolenia z pozyskiwania dotacji UE są bardzo liczne i różnorodne. Nie warto wybierać pierwszego lepszego szkolenia, gdyż może się okazać że nie będzie ono profesjonalne, a co za tym idzie – nieefektywne. Dobre szkolenie to takie, po którym uczestnik sam zasiada do przygotowywania aplikacji, która ma ogromne szanse na uzyskanie dofinansowania. Najlepsze efekty najczęściej przynoszą szkolenia prowadzone w formie warsztatów. Gdy uczestnicy szkolenia współpracują ze sobą, lepiej przyswajają i rozumieją wszystkie treści. Szkolenia z dofinansowania UE powinny być prowadzone przez praktyków, którzy orientują się doskonale w dofinansowaniach unijnych.

Najważniejszymi celami szkoleń jest zapoznanie uczestników z możliwymi rozwiązaniami w ramach dofinansowań, np. dofinansowania dla osób niepełnosprawnych, dofinansowania dla gmin, dofinansowania dla firm i wielu, wielu innych. Celem jest również zapoznanie się „krok po kroku” z wypełnianiem dokumentów potrzebnych do pozyskania środków z UE. Korzyści płynących z wzięcia udziału w szkoleniach jest wiele. Przede wszystkim jest to nabycie umiejętności identyfikacji projektów możliwych do sfinansowania z Funduszy UE. To również poznanie zasad, które umożliwiają przygotowanie właściwego wniosku, zapoznanie się z zasadami oceniania projektów i wiele, wiele innych.