Doradztwo w zakresie funduszy europejskich

Zależy Ci na tym, aby rozwijać swoją firmę? To doskonały pomysł. W dzisiejszych czasach, kiedy rynek jest bardzo konkurencyjny, przedsiębiorstwa muszą ciągle się rozwijać. Wtedy będą miały szansę na to, aby w ogóle konkurować z innymi firmami. Ale rozwój to konieczność ciągłego inwestowania. W momencie, gdy przedsiębiorstwo dokonuje inwestycji, to robi nic innego jak poszukuje najkorzystniejszych możliwości na wykorzystanie posiadanych środków finansowych. Ale oczywiście, żeby się rozwijać i inwestować, to te środki naturalnie trzeba posiadać. Skąd je pozyskiwać? Nie każda firma bowiem posiada środki własne, które może na inwestycje przeznaczyć. Nic dziwnego, że sporo przedsiębiorców stara się o pozyskanie dotacji unijnych. Wiele firm ma szansę na to, aby otrzymać dofinansowanie z Unii na rozwój. Trzeba tylko wiedzieć, jak właściwie przebrnąć przez stosy formalności. Gdy robi się to pierwszy raz i nie posiada się zbyt szerokiej wiedzy w tym temacie – może to okazać się nieco trudne. Dlatego o wiele korzystniej zasięgnąć profesjonalnych porad w zakresie dofinansowań płynących z Unii Europejskiej.

Rzeczywiście warto korzystać z wiedzy oraz doświadczenia przedsiębiorstw, które każdego dnia zajmują się pozyskiwaniem dotacji ze środków unijnych oraz z krajowych programów. Czerpanie z doświadczenia profesjonalistów, pozwoli osiągnąć sukces. Fachowe firmy zajmujące się dofinansowania z UE świadczą kompleksowe usługi w zakresie doradztwa oraz opracowywania wniosków o unijne dotacje.

W ofercie znajdziemy m.in. monitoring dostępnych Funduszy Europejskich, jak również i programów krajowych. Takie firmy dokonują także analizy możliwości dofinansowania inwestycji ze środków unijnych. Doradzają w doborze właściwego programu, który finansuje projekt. Przygotowują potrzebne analizy, które są konieczne do aplikowania o środki unijne. Opracowują wnioski dotyczące udzielenia dotacji pozwalającego na pozyskanie dostępnych funduszy. Sprawują kontrolę nad sprawozdawczością dotyczącą realizacji rozliczania zadań objętych umową o dofinansowanie. I wreszcie przygotowują właściwe, potrzebne dokumenty w celu ostatecznego rozliczenia dotacji.